Yageo FKN3WSJR-73-2R2
FKN3WSJR-73-2R2 picture photo
Mfg. Part Number
FKN3WSJR-73-2R2
Brief Description
RES 2.2 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN3WSJR-73-2R2.pdf
Availability of FKN3WSJR-73-2R2
QUANTITY
FKN3WSJR-73-2R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN3WSJR-73-2R2
Internal Part NumberEIS-FKN3WSJR-73-2R2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN3WSJR-73-2R2
Related LinksFKN3WSJ, FKN3WSJR-73-2R2 Datasheet, Yageo Distributor
FKN3WSJR-73-2R2 Details Description
Related parts for FKN3WSJR-73-2R2
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 35 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 4096X18 128TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 230MA 2.7 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 3.579545MHZ SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X38MM 230VAC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf