LEMO FLA.1S.101.CZZ
FLA.1S.101.CZZ picture photo
Mfg. Part Number
FLA.1S.101.CZZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA
Datasheet Download
FLA.1S.101.CZZ.pdf
Availability of FLA.1S.101.CZZ
QUANTITY
FLA.1S.101.CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of FLA.1S.101.CZZ
Internal Part NumberEIS-FLA.1S.101.CZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series1S
PackagingBulk
Connector TypeInsert Shell, Plug
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
Fastening TypePush-Pull
OrientationKeyed
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
FeaturesShielded
NoteInsert Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLA.1S.101.CZZ
Related LinksFLA.1S., FLA.1S.101.CZZ Datasheet, LEMO Distributor
FLA.1S.101.CZZ Details Description
Related parts for FLA.1S.101.CZZ
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG ISO FIX/ADJ 33MA DL 7SOP datasheet.pdf
RES SMD 2.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 5W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 43 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf