TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-24-1
FLDWC0311-24-1 picture photo
Mfg. Part Number
FLDWC0311-24-1
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP CABLE STRANDED
Datasheet Download
FLDWC0311-24-1.pdf
Availability of FLDWC0311-24-1
QUANTITY
FLDWC0311-24-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLDWC0311-24-1
Internal Part NumberEIS-FLDWC0311-24-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLDWC0311-24-1
Related LinksFLDWC03, FLDWC0311-24-1 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
FLDWC0311-24-1 Details Description
Related parts for FLDWC0311-24-1
IC MUX LP 2-INPUT 6-XSON datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 26 POS 2MM datasheet.pdf
IC FRONT END ISM 2.4GHZ 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 10A 600V KBPCW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 60 POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf