TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-24-2
FLDWC0311-24-2 picture photo
Mfg. Part Number
FLDWC0311-24-2
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP CABLE STRANDED
Datasheet Download
FLDWC0311-24-2.pdf
Availability of FLDWC0311-24-2
QUANTITY
FLDWC0311-24-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLDWC0311-24-2
Internal Part NumberEIS-FLDWC0311-24-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLDWC0311-24-2
Related LinksFLDWC03, FLDWC0311-24-2 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
FLDWC0311-24-2 Details Description
Related parts for FLDWC0311-24-2
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 6500UH 0.3A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf