Sullins Connector Solutions FMC10DRYS-S734
FMC10DRYS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
FMC10DRYS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
FMC10DRYS-S734.pdf
Availability of FMC10DRYS-S734
QUANTITY
FMC10DRYS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMC10DRYS-S734
Internal Part NumberEIS-FMC10DRYS-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMC10DRYS-S734
Related LinksFMC10DR, FMC10DRYS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMC10DRYS-S734 Details Description
Related parts for FMC10DRYS-S734
RES 330 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK CM/VM 20LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER XY AXIS datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
04 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf