Sullins Connector Solutions FMC12DREI-S734
FMC12DREI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
FMC12DREI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET
Datasheet Download
FMC12DREI-S734.pdf
Availability of FMC12DREI-S734
QUANTITY
FMC12DREI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMC12DREI-S734
Internal Part NumberEIS-FMC12DREI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMC12DREI-S734
Related LinksFMC12DR, FMC12DREI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMC12DREI-S734 Details Description
Related parts for FMC12DREI-S734
IC MOSFET DVR HI-SIDE DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT LGH SGL PIN 20KVDC TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC PROSLIC DUAL FXS ANLG 48-QFN datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 2W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 2.8GSPS QUAD datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
Stereo CODEC with 1W Stereo Class D Speaker Drivers and Headphone Drivers for Portable Audio Applications IC datasheet.pdf