Sullins Connector Solutions FMC15DRYH-S93
FMC15DRYH-S93 picture photo
Mfg. Part Number
FMC15DRYH-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD
Datasheet Download
FMC15DRYH-S93.pdf
Availability of FMC15DRYH-S93
QUANTITY
FMC15DRYH-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMC15DRYH-S93
Internal Part NumberEIS-FMC15DRYH-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMC15DRYH-S93
Related LinksFMC15D, FMC15DRYH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMC15DRYH-S93 Details Description
Related parts for FMC15DRYH-S93
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf