Sullins Connector Solutions FMM10DRKF
FMM10DRKF picture photo
Mfg. Part Number
FMM10DRKF
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
FMM10DRKF.pdf
Availability of FMM10DRKF
QUANTITY
FMM10DRKF Order Process
Ship out your order
Specifications of FMM10DRKF
Internal Part NumberEIS-FMM10DRKF
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMM10DRKF
Related LinksFMM1, FMM10DRKF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMM10DRKF Details Description
Related parts for FMM10DRKF
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE datasheet.pdf
SW ROTARY 10POS BCD RT ANGLE 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TAPE ATG ADHESIVE TRANSFER 1/4" datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMH6585 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf