Diodes Incorporated FMMTH10TA
FMMTH10TA picture photo
Mfg. Part Number
FMMTH10TA
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
TRANS RF NPN 25V 25MA SOT23-3
Datasheet Download
FMMTH10TA.pdf
Availability of FMMTH10TA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FMMTH10TA Order Process
Ship out your order
Specifications of FMMTH10TA
Internal Part NumberEIS-FMMTH10TA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)3dB ~ 5dB @ 500MHz
Gain-
Power - Max330mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)25mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMMTH10TA
Related LinksFMMT, FMMTH10TA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
FMMTH10TA Details Description
Related parts for FMMTH10TA
CAP FILM 0.1UF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 14POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
VRS 5/8-18X1.4 INT SAFEMS datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf