Yageo FMP100JR-52-22R
FMP100JR-52-22R picture photo
Mfg. Part Number
FMP100JR-52-22R
Brief Description
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP100JR-52-22R.pdf
Availability of FMP100JR-52-22R
QUANTITY
FMP100JR-52-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP100JR-52-22R
Internal Part NumberEIS-FMP100JR-52-22R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP100JR-52-22R
Related LinksFMP100J, FMP100JR-52-22R Datasheet, Yageo Distributor
FMP100JR-52-22R Details Description
Related parts for FMP100JR-52-22R
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX AMB 0.764" 8X8 datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DRAGONFLY 802.11ABG MIMOIPEX datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf