Yageo FMP100JR-52-33K
FMP100JR-52-33K picture photo
Mfg. Part Number
FMP100JR-52-33K
Brief Description
RES 33K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP100JR-52-33K.pdf
Availability of FMP100JR-52-33K
QUANTITY
FMP100JR-52-33K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP100JR-52-33K
Internal Part NumberEIS-FMP100JR-52-33K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP100JR-52-33K
Related LinksFMP100J, FMP100JR-52-33K Datasheet, Yageo Distributor
FMP100JR-52-33K Details Description
Related parts for FMP100JR-52-33K
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR ACCEL X/Y-AXIS 10G 16-QFN datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.6A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 385MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.18UF RADIAL datasheet.pdf