Yageo FMP200JR-52-30K
FMP200JR-52-30K picture photo
Mfg. Part Number
FMP200JR-52-30K
Brief Description
RES 30K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP200JR-52-30K.pdf
Availability of FMP200JR-52-30K
QUANTITY
FMP200JR-52-30K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP200JR-52-30K
Internal Part NumberEIS-FMP200JR-52-30K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP200JR-52-30K
Related LinksFMP200J, FMP200JR-52-30K Datasheet, Yageo Distributor
FMP200JR-52-30K Details Description
Related parts for FMP200JR-52-30K
FIXED IND 220NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf