Yageo FMP200JR-52-3K3
FMP200JR-52-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
FMP200JR-52-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP200JR-52-3K3.pdf
Availability of FMP200JR-52-3K3
QUANTITY
FMP200JR-52-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP200JR-52-3K3
Internal Part NumberEIS-FMP200JR-52-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP200JR-52-3K3
Related LinksFMP200J, FMP200JR-52-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
FMP200JR-52-3K3 Details Description
Related parts for FMP200JR-52-3K3
Crystal 14.31818MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 47UF 25V X5S 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS SINGLE datasheet.pdf