Yageo FMP300JR-73-330R
FMP300JR-73-330R picture photo
Mfg. Part Number
FMP300JR-73-330R
Brief Description
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP300JR-73-330R.pdf
Availability of FMP300JR-73-330R
QUANTITY
FMP300JR-73-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP300JR-73-330R
Internal Part NumberEIS-FMP300JR-73-330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP300JR-73-330R
Related LinksFMP300JR, FMP300JR-73-330R Datasheet, Yageo Distributor
FMP300JR-73-330R Details Description
Related parts for FMP300JR-73-330R
RES 1.43M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY 4.9V SOT23 datasheet.pdf