Yageo FMP4WVJR-73-22R
FMP4WVJR-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
FMP4WVJR-73-22R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 4W 5% AXIAL
Datasheet Download
FMP4WVJR-73-22R.pdf
Availability of FMP4WVJR-73-22R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FMP4WVJR-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP4WVJR-73-22R
Internal Part NumberEIS-FMP4WVJR-73-22R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesFMP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP4WVJR-73-22R
Related LinksFMP4WVJ, FMP4WVJR-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
FMP4WVJR-73-22R Details Description
Related parts for FMP4WVJR-73-22R
RES SMD 11.8K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC USB SWITCH 2X2 10MICROPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC YLW 3.35"L X 3.35"W datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 48W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf