Techflex FMS1.50FL
FMS1.50FL picture photo
Mfg. Part Number
FMS1.50FL
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FLNG FOR FLEXO MNTNG SYS BLK
Datasheet Download
FMS1.50FL.pdf
Availability of FMS1.50FL
QUANTITY
FMS1.50FL Order Process
Ship out your order
Specifications of FMS1.50FL
Internal Part NumberEIS-FMS1.50FL
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyAccessories
SeriesFlexo®
Accessory TypeFlexo Mounting System Locking Collar
For Use With/Related ProductsFlexo® Wall Plate, Flexo® PET & Clean Cut Expandable Sleeving
MaterialPolyamide (PA), Nylon, Glass Filled
FeaturesLocking Collar, Metal Retaining Ring - Black
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMS1.50FL
Related LinksFMS1, FMS1.50FL Datasheet, Techflex Distributor
FMS1.50FL Details Description
Related parts for FMS1.50FL
HEX STANDOFF M3 NYLON 9MM datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK ADAPTOR datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf