Comchip Technology TV15C430JB-HF
TV15C430JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C430JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C430JB-HF.pdf
Availability of TV15C430JB-HF
QUANTITY
TV15C430JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C430JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C430JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.61A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C430JB-HF
Related LinksTV15C4, TV15C430JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C430JB-HF Details Description
Related parts for TV15C430JB-HF
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SC-75 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.3A 125V datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 40POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf