Fairchild Semiconductor FMS6203MTC1400X
FMS6203MTC1400X picture photo
Mfg. Part Number
FMS6203MTC1400X
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC VIDEO DRIVER 3CH 0DB 14-TSSOP
Datasheet Download
FMS6203MTC1400X.pdf
Availability of FMS6203MTC1400X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FMS6203MTC1400X Order Process
Ship out your order
Specifications of FMS6203MTC1400X
Internal Part NumberEIS-FMS6203MTC1400X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDriver
ApplicationsRecorders, Set-Top Boxes
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMS6203MTC1400X
Related LinksFMS6203, FMS6203MTC1400X Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FMS6203MTC1400X Details Description
Related parts for FMS6203MTC1400X
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-30AWG CRIMP 15AU datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TERM FEMALE 14-20AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 4X14 GLW SN datasheet.pdf