Schaffner EMC Inc. FN2010B-10-06
FN2010B-10-06 picture photo
Mfg. Part Number
FN2010B-10-06
Brief Description
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 10A
Datasheet Download
FN2010B-10-06.pdf
Availability of FN2010B-10-06
QUANTITY
FN2010B-10-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2010B-10-06
Internal Part NumberEIS-FN2010B-10-06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Voltage - Rated AC250V
Current10A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
ApplicationsMedical
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2010B-10-06
Related LinksFN2010, FN2010B-10-06 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN2010B-10-06 Details Description
Related parts for FN2010B-10-06
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ESC datasheet.pdf
RES 221 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 71 MOHM SMD datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/1 SOLIHAN PP datasheet.pdf
POE MCBASIC 2TX/FX-SM1310/LONG-S datasheet.pdf
CAP RAM datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf