Schaffner EMC Inc. FN3025HL-50-72
FN3025HL-50-72 picture photo
Mfg. Part Number
FN3025HL-50-72
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 50A
Datasheet Download
FN3025HL-50-72.pdf
Availability of FN3025HL-50-72
QUANTITY
FN3025HL-50-72 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3025HL-50-72
Internal Part NumberEIS-FN3025HL-50-72
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductThree-Phase Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3025
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current50A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsMedical
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3025HL-50-72
Related LinksFN3025H, FN3025HL-50-72 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3025HL-50-72 Details Description
Related parts for FN3025HL-50-72
IC COUNTER 4BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SON datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CARTRIDGE CARBON MONOXIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf