Schaffner EMC Inc. FN3026HL-50-72
FN3026HL-50-72 picture photo
Mfg. Part Number
FN3026HL-50-72
Brief Description
FILTER 3-PHASE ADV EMC/RFI 50A
Datasheet Download
FN3026HL-50-72.pdf
Availability of FN3026HL-50-72
QUANTITY
FN3026HL-50-72 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3026HL-50-72
Internal Part NumberEIS-FN3026HL-50-72
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3026
Voltage - Rated AC-
Current50A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeDIN Rail
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3026HL-50-72
Related LinksFN3026H, FN3026HL-50-72 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3026HL-50-72 Details Description
Related parts for FN3026HL-50-72
RES SMD 0.015 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW UNI SOT23W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 200SORDIMM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf