Schaffner EMC Inc. FN3100-80-35
FN3100-80-35 picture photo
Mfg. Part Number
FN3100-80-35
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 80A
Datasheet Download
FN3100-80-35.pdf
Availability of FN3100-80-35
QUANTITY
FN3100-80-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3100-80-35
Internal Part NumberEIS-FN3100-80-35
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3100
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current80A
Frequency - Operating60Hz
ApplicationsRegenerative Motor Drive
ApprovalsCSA, SEMKO, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3100-80-35
Related LinksFN3100, FN3100-80-35 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3100-80-35 Details Description
Related parts for FN3100-80-35
RES 6.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LBL WIRE MRKR LS3E.5X1.25"500/RL datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
LEVER ADJ FRONT NYLON ROLLER datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123W datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 7W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,YLW,GRN,GRN datasheet.pdf
D4GL-2GFA-A datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf