Schaffner EMC Inc. FN3270H-320-99
FN3270H-320-99 picture photo
Mfg. Part Number
FN3270H-320-99
Brief Description
FILTER COMPACT 3-PH EMC/RFI 320A
Datasheet Download
FN3270H-320-99.pdf
Availability of FN3270H-320-99
QUANTITY
FN3270H-320-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3270H-320-99
Internal Part NumberEIS-FN3270H-320-99
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRenewable Resources Filters/Inverters
Featured ProductThree-Phase Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 3270
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC480V
Current320A
Frequency - Operating60Hz
ApplicationsRegenerative Motor Drive
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)300V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)520V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3270H-320-99
Related LinksFN3270H, FN3270H-320-99 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3270H-320-99 Details Description
Related parts for FN3270H-320-99
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
R/A PF REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FQ-M ETHERNET COLOR PNP datasheet.pdf
HAN Q HIGH DENSITY -F- datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 3% 6DFN datasheet.pdf