Schaffner EMC Inc. FN351-25-33
FN351-25-33 picture photo
Mfg. Part Number
FN351-25-33
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 25A
Datasheet Download
FN351-25-33.pdf
Availability of FN351-25-33
QUANTITY
FN351-25-33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN351-25-33
Internal Part NumberEIS-FN351-25-33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductThree-Phase Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 351
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current25A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)250V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)440V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN351-25-33
Related LinksFN351, FN351-25-33 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN351-25-33 Details Description
Related parts for FN351-25-33
IC OTP 8MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN CAP 4POS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Panel Mount, Screw Hole datasheet.pdf