Schaffner EMC Inc. FN351-36-33
FN351-36-33 picture photo
Mfg. Part Number
FN351-36-33
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 36A
Datasheet Download
FN351-36-33.pdf
Availability of FN351-36-33
QUANTITY
FN351-36-33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN351-36-33
Internal Part NumberEIS-FN351-36-33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductThree-Phase Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 351
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current36A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)250V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)440V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN351-36-33
Related LinksFN351, FN351-36-33 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN351-36-33 Details Description
Related parts for FN351-36-33
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 47PF 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
M1000 HDR ASSY 8R 24MM datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 18GHZ datasheet.pdf