Schaffner EMC Inc. FN422-6.5-13
FN422-6.5-13 picture photo
Mfg. Part Number
FN422-6.5-13
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 6.5A
Datasheet Download
FN422-6.5-13.pdf
Availability of FN422-6.5-13
QUANTITY
FN422-6.5-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN422-6.5-13
Internal Part NumberEIS-FN422-6.5-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 422
Filter Type-
Configuration-
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current6.5A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
Applications-
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN422-6.5-13
Related LinksFN422-, FN422-6.5-13 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN422-6.5-13 Details Description
Related parts for FN422-6.5-13
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
IC SWTCH PROT HISIDE DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 170V 400A TO220 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V 24VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-BB-523-E1 datasheet.pdf
TOOL METAL TIE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf