Schaffner EMC Inc. FN5010-13-99
FN5010-13-99 picture photo
Mfg. Part Number
FN5010-13-99
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER OUTPUT PWN 13A
Datasheet Download
FN5010-13-99.pdf
Availability of FN5010-13-99
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FN5010-13-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN5010-13-99
Internal Part NumberEIS-FN5010-13-99
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 5010
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current13A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
Approvals-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)230V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)400V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN5010-13-99
Related LinksFN5010, FN5010-13-99 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN5010-13-99 Details Description
Related parts for FN5010-13-99
RES 61.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
FERRITE BEAD 390 OHM 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER N-CH 80V 9A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
TERM SPLICE 9" datasheet.pdf