Schaffner EMC Inc. FN5010-180-99
FN5010-180-99 picture photo
Mfg. Part Number
FN5010-180-99
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER OUTPUT PWN 180A
Datasheet Download
FN5010-180-99.pdf
Availability of FN5010-180-99
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FN5010-180-99 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN5010-180-99
Internal Part NumberEIS-FN5010-180-99
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 5010
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC-
Current80A
Frequency - Operating-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
Approvals-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)230V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)400V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN5010-180-99
Related LinksFN5010, FN5010-180-99 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN5010-180-99 Details Description
Related parts for FN5010-180-99
JUMPER-H1506TR/A3049G/H1504TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf
NBC MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf