Schaffner EMC Inc. FN510-33-33
FN510-33-33 picture photo
Mfg. Part Number
FN510-33-33
Brief Description
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 33A
Datasheet Download
FN510-33-33.pdf
Availability of FN510-33-33
QUANTITY
FN510-33-33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN510-33-33
Internal Part NumberEIS-FN510-33-33
Voltage - Rated AC-
Current33A
Approvals-
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)288V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)500V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN510-33-33
Related LinksFN510, FN510-33-33 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN510-33-33 Details Description
Related parts for FN510-33-33
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC PWR SW HI-SIDE 2CH DSO14-40 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES 49.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 180MA 4.32 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf