Schaffner EMC Inc. FN510-50-34
FN510-50-34 picture photo
Mfg. Part Number
FN510-50-34
Brief Description
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 50A
Datasheet Download
FN510-50-34.pdf
Availability of FN510-50-34
QUANTITY
FN510-50-34 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN510-50-34
Internal Part NumberEIS-FN510-50-34
Voltage - Rated AC-
Current50A
Approvals-
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)288V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)500V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN510-50-34
Related LinksFN510, FN510-50-34 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN510-50-34 Details Description
Related parts for FN510-50-34
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X17.5MM W/T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH MINI 10A-250VAC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS IN-LINE datasheet.pdf