Schaffner EMC Inc. FN510-66-34
FN510-66-34 picture photo
Mfg. Part Number
FN510-66-34
Brief Description
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 66A
Datasheet Download
FN510-66-34.pdf
Availability of FN510-66-34
QUANTITY
FN510-66-34 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN510-66-34
Internal Part NumberEIS-FN510-66-34
Voltage - Rated AC-
Current66A
Approvals-
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)288V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)500V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN510-66-34
Related LinksFN510, FN510-66-34 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN510-66-34 Details Description
Related parts for FN510-66-34
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #26 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.544MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/AC 12V 1.25A datasheet.pdf
4 ROW VERT RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
6800UF 200V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf