Pericom Semiconductor Corp. FN7500039
FN7500039 picture photo
Mfg. Part Number
FN7500039
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN7500039.pdf
Availability of FN7500039
QUANTITY
FN7500039 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN7500039
Internal Part NumberEIS-FN7500039
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN7500039
Related LinksFN75, FN7500039 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN7500039 Details Description
Related parts for FN7500039
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWAB CHAMOIS DOUBLE ENDED 500PCS datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES SMD 0.007 OHM 1% 1W 0805 datasheet.pdf