Pericom Semiconductor Corp. FN9830014
FN9830014 picture photo
Mfg. Part Number
FN9830014
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 98.304MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN9830014.pdf
Availability of FN9830014
QUANTITY
FN9830014 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN9830014
Internal Part NumberEIS-FN9830014
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FN
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN9830014
Related LinksFN98, FN9830014 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN9830014 Details Description
Related parts for FN9830014
IC EEPROM 16KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS STR SOCKET-OPEN 5M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W UFRM datasheet.pdf