Amphenol Aerospace Operations MS3474W22-21SW
MS3474W22-21SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W22-21SW
Brief Description
CONN RCPT 21POS JAM NUT SCKT
Datasheet Download
MS3474W22-21SW.pdf
Availability of MS3474W22-21SW
QUANTITY
MS3474W22-21SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W22-21SW
Internal Part NumberEIS-MS3474W22-21SW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W22-21SW
Related LinksMS3474W, MS3474W22-21SW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W22-21SW Details Description
Related parts for MS3474W22-21SW
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONNECTOR LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
KIT DEV XUP-V2PRO VIRTEX-II PRO datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf
BLK PLASTIC BONDING ADHESIVE datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 55C 6W BREAK datasheet.pdf