Fox Electronics FOXSDLF/0368-20
FOXSDLF/0368-20 picture photo
Mfg. Part Number
FOXSDLF/0368-20
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
FOXSDLF/0368-20.pdf
Availability of FOXSDLF/0368-20
QUANTITY
FOXSDLF/0368-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSDLF/0368-20
Internal Part NumberEIS-FOXSDLF/0368-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHC49SDLF Series SMD Crystal
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC49SDLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.6864MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.177" (4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSDLF/0368-20
Related LinksFOXSDLF, FOXSDLF/0368-20 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSDLF/0368-20 Details Description
Related parts for FOXSDLF/0368-20
CAP CER 6.8PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR IMAGE CMOS 5MP 48LCC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH BASE datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 7.0MM RGB 1.5" datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
2.7 V, 800 レA, 80 MHz Rail-to-Rail I/O Amplifiers IC datasheet.pdf