Fox Electronics FOXSDLF/073R-20/TR
FOXSDLF/073R-20/TR picture photo
Mfg. Part Number
FOXSDLF/073R-20/TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
FOXSDLF/073R-20/TR.pdf
Availability of FOXSDLF/073R-20/TR
QUANTITY
FOXSDLF/073R-20/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSDLF/073R-20/TR
Internal Part NumberEIS-FOXSDLF/073R-20/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHC49SDLF Series SMD Crystal
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC49SDLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.177" (4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSDLF/073R-20/TR
Related LinksFOXSDLF/0, FOXSDLF/073R-20/TR Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSDLF/073R-20/TR Details Description
Related parts for FOXSDLF/073R-20/TR
IC HEX INVERTERS 14-TSSOP datasheet.pdf
MANUAL INSTRUCTOR FOR IF-SC10 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 400A DO200AA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
92MM FAN FILTER MEDIA 45PPM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
TERM SPLICE NON INS 4.0" datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf