Fox Electronics FOXSDLF/147-20
FOXSDLF/147-20 picture photo
Mfg. Part Number
FOXSDLF/147-20
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
FOXSDLF/147-20.pdf
Availability of FOXSDLF/147-20
QUANTITY
FOXSDLF/147-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSDLF/147-20
Internal Part NumberEIS-FOXSDLF/147-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHC49SDLF Series SMD Crystal
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.177" (4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSDLF/147-20
Related LinksFOXSDLF, FOXSDLF/147-20 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSDLF/147-20 Details Description
Related parts for FOXSDLF/147-20
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20VQFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUS LINE FBC PA M12 FM 10M datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf