3M FP-301-VW-1/8-48-BLACK
FP-301-VW-1/8-48-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
FP-301-VW-1/8-48-BLACK
Brief Description
HEAT SHRINK FPVW 1/8 BK 48 IN
Datasheet Download
FP-301-VW-1/8-48-BLACK.pdf
Availability of FP-301-VW-1/8-48-BLACK
QUANTITY
FP-301-VW-1/8-48-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301-VW-1/8-48-BLACK
Internal Part NumberEIS-FP-301-VW-1/8-48-BLACK
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package25
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.125" (3.2mm)
Inner Diameter - Recovered0.062" (1.6mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301-VW-1/8-48-BLACK
Related LinksFP-301-VW-1, FP-301-VW-1/8-48-BLACK Datasheet, 3M Distributor
FP-301-VW-1/8-48-BLACK Details Description
Related parts for FP-301-VW-1/8-48-BLACK
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 9.47K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
MCPC/LOWPCI-MEDIALINX-SM1310/PLU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.9VC DO214AC datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO-214AA datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 200MA 4.9 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf