3M FP-301-VW-3/64-48-BLACK
FP-301-VW-3/64-48-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
FP-301-VW-3/64-48-BLACK
Brief Description
HEAT SHRINK FPVW 3/64 BK 48 IN
Datasheet Download
FP-301-VW-3/64-48-BLACK.pdf
Availability of FP-301-VW-3/64-48-BLACK
QUANTITY
FP-301-VW-3/64-48-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301-VW-3/64-48-BLACK
Internal Part NumberEIS-FP-301-VW-3/64-48-BLACK
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package25
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.046" (1.2mm)
Inner Diameter - Recovered0.023" (0.6mm)
Recovered Wall Thickness0.016" (0.41mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301-VW-3/64-48-BLACK
Related LinksFP-301-VW-3, FP-301-VW-3/64-48-BLACK Datasheet, 3M Distributor
FP-301-VW-3/64-48-BLACK Details Description
Related parts for FP-301-VW-3/64-48-BLACK
CAP CER 180PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DL UNSHRD SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf