3M FP-301H-3/32-RD
FP-301H-3/32-RD picture photo
Mfg. Part Number
FP-301H-3/32-RD
Brief Description
HEATSHRINK FP301H 3/32-48" RED
Datasheet Download
FP-301H-3/32-RD.pdf
Availability of FP-301H-3/32-RD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FP-301H-3/32-RD Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301H-3/32-RD
Internal Part NumberEIS-FP-301H-3/32-RD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetFP-301 Colored MSDS
FP-301 Black MSDS
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301H-3/32-RD
Related LinksFP-301H, FP-301H-3/32-RD Datasheet, 3M Distributor
FP-301H-3/32-RD Details Description
Related parts for FP-301H-3/32-RD
TRANS NPN 100V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO216AA datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
M12 CORD 4XAWG22/7 OUTD 1XM12 PC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 732 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf