Chip Quik FPC040P080
FPC040P080 picture photo
Mfg. Part Number
FPC040P080
Manufacturer
Product Category
Adapter, Breakout Boards
Brief Description
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Datasheet Download
FPC040P080.pdf
Availability of FPC040P080
QUANTITY
FPC040P080 Order Process
Ship out your order
Specifications of FPC040P080
Internal Part NumberEIS-FPC040P080
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPin Assembly Instr
Video FileSurface Mount Pin Soldering of SMT to DIP Adapters
Standard Package1
Category Prototyping Products
FamilyAdapter, Breakout Boards
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FPC040P080
Related LinksFPC04, FPC040P080 Datasheet, Chip Quik Distributor
FPC040P080 Details Description
Related parts for FPC040P080
DIODE ZENER 2.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
MINIFIT BMI RA DR HDR MFBL 10CKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf