Fox Electronics FQ5032B-12.000
FQ5032B-12.000 picture photo
Mfg. Part Number
FQ5032B-12.000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FQ5032B-12.000.pdf
Availability of FQ5032B-12.000
QUANTITY
FQ5032B-12.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FQ5032B-12.000
Internal Part NumberEIS-FQ5032B-12.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFQ Series Quartz Crystals
PCN Design/SpecificationFQ Series Pkg Material 15/Mar/2010
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFQ5032B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FQ5032B-12.000
Related LinksFQ5032B, FQ5032B-12.000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FQ5032B-12.000 Details Description
Related parts for FQ5032B-12.000
RES SMD 91 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7A 47V DO35 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf