Fairchild Semiconductor FQI34P10TU
FQI34P10TU picture photo
Mfg. Part Number
FQI34P10TU
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 100V 33.5A I2PAK
Datasheet Download
FQI34P10TU.pdf
Availability of FQI34P10TU
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FQI34P10TU Order Process
Ship out your order
Specifications of FQI34P10TU
Internal Part NumberEIS-FQI34P10TU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesQFET®
PackagingTube
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C33.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs60 mOhm @ 16.75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs110nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2910pF @ 25V
Power - Max3.75W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FQI34P10TU
Related LinksFQI34, FQI34P10TU Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FQI34P10TU Details Description
Related parts for FQI34P10TU
IC DIFF LINE DRVR QUAD LP 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
EMULATION MCU/8BIT CMOS EMULATIO datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 21A 8DFN datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS F R/A .590 datasheet.pdf