Yageo FRM-50JR-52-470R
FRM-50JR-52-470R picture photo
Mfg. Part Number
FRM-50JR-52-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM-50JR-52-470R.pdf
Availability of FRM-50JR-52-470R
QUANTITY
FRM-50JR-52-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM-50JR-52-470R
Internal Part NumberEIS-FRM-50JR-52-470R
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM-50JR-52-470R
Related LinksFRM-50JR, FRM-50JR-52-470R Datasheet, Yageo Distributor
FRM-50JR-52-470R Details Description
Related parts for FRM-50JR-52-470R
CONN HDR VERT 8POS .100 TIN datasheet.pdf