Yageo FRM1WSJR-52-12R
FRM1WSJR-52-12R picture photo
Mfg. Part Number
FRM1WSJR-52-12R
Brief Description
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM1WSJR-52-12R.pdf
Availability of FRM1WSJR-52-12R
QUANTITY
FRM1WSJR-52-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM1WSJR-52-12R
Internal Part NumberEIS-FRM1WSJR-52-12R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM1WSJR-52-12R
Related LinksFRM1WSJ, FRM1WSJR-52-12R Datasheet, Yageo Distributor
FRM1WSJR-52-12R Details Description
Related parts for FRM1WSJR-52-12R
FERRITE BEAD AXIAL LEAD 75 OHMS datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS GOLD T/H datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 5V datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 36W datasheet.pdf