Yageo FRM3WSJR-73-470R
FRM3WSJR-73-470R picture photo
Mfg. Part Number
FRM3WSJR-73-470R
Brief Description
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM3WSJR-73-470R.pdf
Availability of FRM3WSJR-73-470R
QUANTITY
FRM3WSJR-73-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM3WSJR-73-470R
Internal Part NumberEIS-FRM3WSJR-73-470R
Standard Package1,000
SeriesFRM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM3WSJR-73-470R
Related LinksFRM3WSJR, FRM3WSJR-73-470R Datasheet, Yageo Distributor
FRM3WSJR-73-470R Details Description
Related parts for FRM3WSJR-73-470R
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 34POS SMD datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
39 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 730MA 1.5 OHM datasheet.pdf