Yageo FRM3WSJT-73-22R
FRM3WSJT-73-22R picture photo
Mfg. Part Number
FRM3WSJT-73-22R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM3WSJT-73-22R.pdf
Availability of FRM3WSJT-73-22R
QUANTITY
FRM3WSJT-73-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM3WSJT-73-22R
Internal Part NumberEIS-FRM3WSJT-73-22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesFRM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM3WSJT-73-22R
Related LinksFRM3WSJ, FRM3WSJT-73-22R Datasheet, Yageo Distributor
FRM3WSJT-73-22R Details Description
Related parts for FRM3WSJT-73-22R
HEX NUT 3/16" NYLON 2-56 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V TSOT23-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PIN 5POLE datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf