Yageo FRM3WSJT-73-680R
FRM3WSJT-73-680R picture photo
Mfg. Part Number
FRM3WSJT-73-680R
Brief Description
RES 680 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM3WSJT-73-680R.pdf
Availability of FRM3WSJT-73-680R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FRM3WSJT-73-680R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM3WSJT-73-680R
Internal Part NumberEIS-FRM3WSJT-73-680R
Standard Package1,000
SeriesFRM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM3WSJT-73-680R
Related LinksFRM3WSJT, FRM3WSJT-73-680R Datasheet, Yageo Distributor
FRM3WSJT-73-680R Details Description
Related parts for FRM3WSJT-73-680R
CAP CER 820PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 2KN/80 AR UC datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 7.5A 34 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO SHRT HNG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf