Yageo FRM50SJR-52-10R
FRM50SJR-52-10R picture photo
Mfg. Part Number
FRM50SJR-52-10R
Brief Description
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM50SJR-52-10R.pdf
Availability of FRM50SJR-52-10R
QUANTITY
FRM50SJR-52-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM50SJR-52-10R
Internal Part NumberEIS-FRM50SJR-52-10R
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM50SJR-52-10R
Related LinksFRM50SJ, FRM50SJR-52-10R Datasheet, Yageo Distributor
FRM50SJR-52-10R Details Description
Related parts for FRM50SJR-52-10R
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 26POS TIN WW datasheet.pdf
METRAL REC PF SG CNR datasheet.pdf
MCU AVR 8K FLASH 15MHZ 20-TSSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 24QFN datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 550KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FEED TRHOUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 7.77K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 20CH 10MM 24VDC NPN datasheet.pdf