Yageo FRM50SJR-52-470R
FRM50SJR-52-470R picture photo
Mfg. Part Number
FRM50SJR-52-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM50SJR-52-470R.pdf
Availability of FRM50SJR-52-470R
QUANTITY
FRM50SJR-52-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM50SJR-52-470R
Internal Part NumberEIS-FRM50SJR-52-470R
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM50SJR-52-470R
Related LinksFRM50SJR, FRM50SJR-52-470R Datasheet, Yageo Distributor
FRM50SJR-52-470R Details Description
Related parts for FRM50SJR-52-470R
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS PNL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
KIT DEV SI4010 SI4355 RX 434MHZ datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 5A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf